Persoon:

ID: nl.m.02200
Naam: Ir. J.R.V.A. (Jeroen) Dijsselbloem

Persoonlijk

geslacht: male

Links

Parlementair Documentatie Centrum: http://www.parlement.com/9291000/bio/02200
Portrait photo Parlementair Documentatie Centrum: http://www.parlement.com/9235000/p/022/02200g.jpg
other-through-dbpedia: http://rdf.freebase.com/ns/m.0gxzpn2

Biografie

biografie: Jeroen Dijsselbloem (1966) is sinds 5 november 2012 minister van Financiën. Op 21 januari 2013 werd hij tevens voorzitter van de eurogroep. Hij was van van 28 maart 2000 tot 23 mei 2002 en van 20 november 2002 tot 5 november 2012 Tweede Kamerlid voor de PvdA. In de Kamer was de heer Dijsselbloem onder meer woordvoerder integratiebeleid en onderwijs. Verder was hij voorzitter van de parlementaire onderzoekscommissie onderwijsvernieuwingen. Hij was vicefractievoorzitter en in 2012 waarnemend fractievoorzitter. Voor hij Kamerlid werd, was hij plaatsvervangend hoofd van het stafbureau Algemene Leiding van het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij.

Laatst actieve partij

Partij: PvdA